KAESER KOMPRESSOREN
Eksperci od sprężonego powietrza
KAESER KOMPRESSOREN

Rodzinna firma KAESER KOMPRESSOREN jest jednym z wiodących na świecie producentów oraz dostawców produktów i usług w zakresie sprężonego powietrza. Założona w 1919 roku jako warsztat budowy maszyn firma posiada dzisiaj dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane w Niemczech. Przedsiębiorstwo zatrudnia na całym świecie około 7000 pracowników. Działa aktywnie w ponad 140 krajach na całym świecie, gdzie reprezentują je oddziały i dystrybutorzy.

Rozwiązania producenta stanowią połączenie produktów do wytwarzania i uzdatniania sprężonego powietrza z doradztwem oraz wsparciem serwisowym. Wyróżnia je przede wszystkim niezawodność, energooszczędność, wydajność oraz łatwa konserwacja – dodatkowo pomagają osiągnąć nadrzędny cel firmy KAESER KOMPRESSOREN: możliwie największe zadowolenie klienta.

Bezpieczną eksploatację zapewnia sieć serwisów producenta KAESER SERVICE dysponująca najnowocześniejszymi rozwiązaniami logistycznymi.

SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE

Sprężarki przewoźne czyli mobilne źródła sprężonego powietrza w wykonaniu Kaeser, mogą pracować w najtrudniejszych warunkach. Sprężarki spalinowe są wyposażone w nowoczesne i oszczędne w zużycie paliwa silniki oraz wytrzymałe obudowy. Dostępne są we wszystkich wariantach – od małych urządzeń po duże sprężarki.

  • Wyposażone w autorski profil śrubowy wirnika SIGMA, który w porównaniu do tradycyjnych profili pozwala zaoszczędzić aż do 15% energii.
  • Wiele modeli wyposażonych jest w rotacyjnie odlewane obudowy PE, dostępne w różnych kolorach.
  • Intuicyjna i łatwa obsługa.
  • Opcjonalnie także z silnikami elektrycznymi (wybrane modele) oraz z układami filtrowania i przygotowania powietrza.
  • Spełniają najostrzejsze aktualne normy hałasu i ochrony środowiska

JAKOŚĆ MADE IN GERMANY

KAESER stawia na produkcję przyszłości – Smart Factory. Produkcja jest zaprojektowana w sposób inteligentny i powiązana w sieć, a także skupia się na wysoce wydajnych strukturach zgodnych z koncepcją Industrie 4.0.Umożliwia to najwyższą precyzję i optymalną wydajność, a ciągły dialog z klientem umożliwia stały proces poprawy produktów oraz oferowanych usług. Wynik: maksymalna niezawodność i wydajność przy minimalnym zapotrzebowaniu na konserwację.

ROŻNORODNOŚĆ I OPCJE ROZBUDOWY

Sprężarki przewoźne MOBILAIR marki KAESER przekonują swoją różnorodnością. Niezależnie od tego, czy są to modele na podwoziu kołowym czy stacjonarne, z silnikiem spalinowym czy elektrycznym – dzięki dużym możliwościom wyboru te niezależne urządzenia można optymalnie dopasować do każdego zastosowania. Szeroka gama dodatkowych akcesoriów pozwala skonfigurować maszyny pod potrzeby Klienta.

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ I CICHA PRACA

Sprężarki przewoźne MOBILAIR są dobrze przygotowane do ciągłego zastosowania w trudnych warunkach. Rotacyjnie odlewane obudowy PE zapewniają optymalne zabezpieczenie dźwiękochłonne i antyuderzeniowe a wysokiej jakości blok wirnika SIGMA pozwala zaoszczędzić aż do 15% więcej energii, uzyskać niskie spalanie oraz normy hałasu przy dużej żywotności.

ŁATWE W OBSŁUDZE

Niezależnie od tego, czy są one regulowane mechanicznie czy elektronicznie – zrozumiałe niezależnie od języka piktogramy, umożliwiają nawigowanie po obszernym menu. Dzięki temu obsługa urządzeń staje się dziecinnie prosta. W ten sposób można zapobiec drogim przestojom z powodu czasu przeznaczonego na zapoznanie się z obsługą urządzenia.

ZGODNOŚĆ Z V NORMĄ EMISJI SPALIN I CE

Cechy charakterystyczne wszystkich modeli MOBILAIR to więcej sprężonego powietrza przy niższym poziomie emisji spalin. Przewoźne urządzenia wielofunkcyjne wyposażone są w silniki napędowe, które spełniają V normy UE dotyczące emisji spalin. Od wielu lat KAESER zawsze dawała najlepszy przykład w dziedzinie ochrony środowiska. W 2012 r. na rynku europejskim pojawiły się pierwsze sprężarki przewoźne z układem dodatkowego oczyszczania spalin.

LOKALNA SIEC SERWISOWA

Własny serwis KAESER SERVICE zapewnia niezawodną pracę sprężonym powietrzem dzięki szybkiej wysyłce oryginalnych części zamiennych oraz dostępności wielu punktów serwisowych zlokalizowanych w całej Polsce, ale także dostępnej w innych krajach gdzie polskie firmy świadczą usługi (np w Niemczech). Na życzenie dostępne są indywidualne umowy serwisowe i gwarancyjne.

SPRĘŻARKI DLA BUDOWNICTWA TELEKOMUNIKACYJNEGO

Z szerokiej oferty różnych modeli sprężarek Kaeser wybraliśmy kilka wiodących i sprawdzonych modeli kompresorów serii MOBILAIR dedykowanych do zastosowań spotykanych w budownictwie telekomunikacyjnym i obsługi wdmuchiwarek kabli firmy Jetting oraz innych narzędzi pneumatycznych jak krety przeciskowe czy młoty pneumatyczne. Modele o większej wydajności lub wersje specjalne do zabudowy stacjonarnej w samochodach lub przyczepach – dostępne będą na zapytanie w naszym Dziale Handlowym.

Sprężarki do zastosowań w budownictwie telekomunikacyjnym powinny charakteryzować się możliwością pracy w dość szerokim zakresie ciśnienia roboczego między 7 aż do 14/15bar przy odpowiedniej wydajności zależnej od średnicy rur, w które wdmuchujemy (i metody wdmuchiwania). Często trudno pogodzić te warunki w ramach jednej maszyny, a ostatnie regulacje unijne w zakresie emisji hałasu i spalin również narzuciły spore ograniczenia w dostępności wariantów na rynku UE.

Niezależnie od wybranego modelu warto pamiętać również o innych akcesoriach i elementach toru sprężonego powietrza zalecanych przy pracach z kablami, zwłaszcza światłowodowymi oraz niektórymi narzędziami pneumatycznymi, które mogą wymagać olejowania powietrza roboczego. Część potrzebnych akcesoriów jest już na wyposażeniu maszyn, niemniej niektóre dostępne są jedynie jako opcja i warto o nich pamiętać w momencie zakupu.

Sprężarki do wdmuchiwarek FTTX

Przenośne kompresory tłokowe marki KAESER w wersjach mobilnych, to urządzenia cechujące się różnorodnością modeli. Przenośne, niewielkie wyposażone w koła lub zabudowane na kompaktowych ramach zapewniają pełną elastyczność zastosowań, także w telekomunikacji. Niewielkie wydajności pozwalają na pracę z najmniejszymi wdmuchiwarkami kabli abonenckich przy pracach aktywacyjnych lub instalacyjnych sieci ostatniej mili światłowodowej.

Najmniejsze urządzenia wymiarami odpowiadają walizce (seria iComp) przy wydajności 160l/m i ciśnieniu do 11bar. Efekt taki udało się osiągnąć dzięki rezygnacji ze zbiornika sprężonego powietrza. Kompresory tłokowe powietrza w tym wariancie są idealne do wytwarzania mniejszych, lecz stałych ilości tego medium. W przypadku większego zapotrzebowania na sprężone powietrze doskonałym wyborem będzie zastosowanie kompresora posiadającego zbiornik (seria Classic lub Premium) przy wydajnościach od 200-660l/m i ciśnieniu do 10bar.

Aby zachować mobilność takiego rozwiązania – urządzenia wyposażone są w koła oraz uchwyt transportowy. Mimo większych gabarytów można je z łatwością przemieszczać między poszczególnymi punktami odbioru sprężonego powietrza. Sprężarki są obsługiwane silnikiem elektrycznym 230V co pozwala na cichą pracę w budynkach i ich pobliżu, a w przypadku wersji ze zbiornikiem – podawanie powietrza w kilku cyklach wdmuchiwania bez potrzeby pracy sprężarki (w miarę pojemności zbiornika).

Kompaktowa sprężarka M17PEA-1501

Sprężarka w wersji M17A dostarczana jest w wersji z zewnętrznym systemem przygotowania powietrza. Polecana jest do wdmuchiwania mikrokabli z ciśnieniem roboczym 15bar przy wydajności 1m3/min.

Dzięki wyposażeniu sprężarki w chłodnicę końcową sprężonego powietrza oraz separator kondensatu uzyskuje się sprężone powietrze schłodzone i pozbawione kondensatu. W celu uzyskania sprężonego powietrza wolnego od oleju można zastosować kombinację filtrów.

Małe gabaryty i waga maszyny oraz kółka i rączka transportowa pozwalają na przewożenie, przetaczanie lub przenoszenie sprężarki. Bardzo łatwa jest także zabudowa w samochodach i przyczepach technicznych

Sprężarka przewoźna M27PEA-0726 lub M27PEA-1416

Sprężarka M27PEA-0726 oferująca ciśnienie 7bar przy 2.6m3/min polecana jest do prac z kretami przeciskowymi i innymi narzędziami budowlanymi (po weryfikacji wymaganej wydajności) oraz do prac z mikrokablami na nieduże odległości. Ten model M27 można dodatkowo skonfigurować z generatorem 6,5 kVA.

Wersja M27PEA-1416 oferująca ciśnienie 14bar przy 1.6m3/min polecana jest bardziej do prac z mikrokablami, a praca z mniejszymi kretami przeciskowymi i innymi narzędziami budowlanymi (po weryfikacji wymaganej wydajności) możliwa jest po zastosowaniu zewnętrznych reduktorów ciśnienia roboczego.

Producent oferuje również inne wersje dla 10bar oraz 12 bar. Wszystkie sprężarki tego typu to kompaktowe przyczepy lekkie bez hamulców (nie jest wymagane prawo jazdy kategorii B+E, gdyż ich waga jest mniejsza niż 750 kg) i można je przemieszczać ręcznie. Wersje oznaczone jako PE oferowane są z obudowami z tworzywa, wersja A zawiera chłodnicę końcową sprężonego powietrza oraz separator kondensatu dzięki czemu uzyskuje się sprężone powietrze schłodzone i pozbawione wilgoci.

Sprężarka przewoźna M59PEApv

Sprężarka M59PEApv oferująca możliwość regulacji parametrów pracy w zakresie 7-14bar przy uzyskiwanej wydajności odpowiednio 5.5 do 3.8m3/min – polecana jest do prac z mikrokablami, wdmuchiwaniu większych kabli w rurociągach HDPE oraz przy ich zwielokrotnieniu wiązkami mikrorur. Nadaje się także do prac z kretami przeciskowymi i innymi narzędziami budowlanymi (po weryfikacji wymaganej wydajności).

Wszystkie sprężarki tego typu to kompaktowe przyczepy lekkie (nie jest wymagane prawo jazdy kategorii B+E, gdyż ich waga jest mniejsza niż 750 kg) i można je przemieszczać ręcznie. Model M59 wyposażony jest w uchwyt holowniczy z nastawną wysokością z hamulcem najazdowym i postojowym. Model ten można dodatkowo skonfigurować z generatorem 8,5 lub 13kVA. Wersje oznaczone jako PE oferowane są z obudowami z tworzywa, wersja A zawiera chłodnicę końcową sprężonego powietrza oraz separator kondensatu dzięki czemu uzyskuje się sprężone powietrze schłodzone i pozbawione wilgoci.

Sprężarka przewoźna M125Apv

Sprężarka M125Apv w obudowie metalowej oferująca możliwość regulacji parametrów pracy w w zakresie 7-14bar przy uzyskiwanej wydajności odpowiednio 11.5 do 9.7m3/min – polecana jest do prac z mikrokablami, wdmuchiwaniu większych kabli w rurociągach HDPE (w tym także dużej średnicy) oraz przy ich zwielokrotnieniu wiązkami mikrorur. Nadaje się także do prac z kretami przeciskowymi i innymi narzędziami budowlanymi.

Sprężarki M125Apv to przyczepy ciężkie wyposażone w uchwyt holowniczy z nastawną wysokością z hamulcem najazdowym i postojowym. Model ten można dodatkowo skonfigurować z generatorem 13kVA. Wersja A zawiera chłodnicę końcową sprężonego powietrza oraz separator kondensatu dzięki czemu uzyskuje się sprężone powietrze schłodzone i pozbawione wilgoci.

WSPARCIE TECHNICZNE

W prostych przypadkach i dla konkretnych, pojedynczych zastosowań aby dobrać odpowiedni kompresor do planowanych prac kablowych (określanych najczęściej parametrami takimi jak: oczekiwany zasięg wdmuchiwania, średnica wewnętrzna rur lub mikrorurek, średnica i typ wdmuchiwanych kabli, etc), wystarczy wykorzystać przygotowaną przez nas szczegółową Tabele doboru zalecanych kompresorów Kaeser współpracujących z wdmuchiwarkami Jetting.

W bardziej skomplikowanych przypadkach, bardziej uniwersalnym wykorzystaniu lub w przypadku kompresorów innych producentów używanych z wdmuchiwarkami Jetting - zapraszamy do bezpłatnej konsultacji technicznej.